Turnusy rehabilitacyjne w Zakopanem


Turnusy rehabilitacyjne w górach

Zapraszamy do odwiedzenia  Kompleksu Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego „Marzenie” zlokalizowanego w sercu malowniczego Zakopanego. Od lat specjalizujemy się w organizacji przystępnych cenowo turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wysoki standard naszych usług rehabilitacyjnych wspierany jest przez nowoczesne urządzenia medyczne oraz sprawdzone metody terapeutyczne.

Ale „Marzenie” to nie tylko miejsce rehabilitacji, to także przestrzeń, gdzie możecie zanurzyć się w bogatej kulturze góralskiej, dzięki organizowanym przez nas imprezom regionalnym oraz wycieczkom po Podhalu. Z nami nie tylko poprawicie swoją kondycję fizyczną, ale także doświadczycie niezapomnianych chwil, odkrywając piękno Tatr i lokalnych tradycji.

Wybierając nasz ośrodek, wybieracie Państwo jakość, innowacyjność i tradycję. Dołączcie do grona naszych zadowolonych Gości i pozwólcie nam spełnić Wasze „Marzenie” o zdrowiu i pełni życia w cieniu majestatycznych Tatr.

Szczegóły oferty poniżej

Zakwaterowanie
13 noclegów w pokoju z łazienką, czajnikiem bezprzewodowym, TV i dostępem do sieci wi-fi. Do dyspozycji macie Państwo
Pokój 1 osobowy
Pokój 1-osobowy
Pokój 2 osobowy
Pokój 2-osobowy
Pokój 3 osobowy
Pokój 3-osobowy
Pokój 4 osobowy
Pokój 4-osobowy
Apartament
Apartament
Pokój ekonomiczny
Pokój ekonomiczny
Całodzienne wyżywienie

Śniadanie oraz kolacja podawane są w formie stołu szwedzkiego, obiad serwowany jest do stolika. Podczas wydawania posiłków do dyspozycji naszych Klientów jest bufet z kawą, herbatą, ziołami. Za dodatkową opłatą istnieje również możliwość skorzystania ze specjalistycznej diety (np. diety bezglutenowej).

Nowoczesne i unikalne w skali kraju zabiegi fizjoterapeutyczne

Zabiegi rehabilitacyjne dobierane są według wskazań lekarza (30 zabiegów dla Uczestnika oraz 20 zabiegów dla Opiekuna). Ponadto w ramach turnusu rehabilitacyjnego uprawnieni jesteście Państwo do konsultacji lekarskiej, na początku i na końcu turnusu. W trakcie turnusu zapewniona jest również opieka pielęgniarska.

 1. terapia energotonowa HI-TOP (4 kanały terapeutyczne, w pakiecie turnusu liczona jako dwa zabiegi)
 2. rezonans stochastyczny SRT
 3. wysoko energetyczny LASER SKANER
 4. SALUS-TALENT głęboka stymulacja elektromagnetyczna
 5. terapia nietrzymania moczu SALUS-URO
 6. magnetostymulacja VIOFOR JPS, magnetoterapia
 7. elektroterapia, terapia próżniowa VACO
 8. ultradźwięki, fonoforeza
 9. LEDOTERAPIA,
 10. fotoodmładzanie
 11. sucha kąpiel CO2
 12. krioterapia miejscowa
 13. koloroterapia, fototerapia Q.LIGHT
 14. SALTARIUM (kapsuła inhalacyjna), inhalacje
 15. łóżko wodne HYDRO-JET
 16. fotel masujący
 17. masaż uciskowy BOA
 18. okłady z BOROWINY ALPEJSKIEJ (plastry)
 19. VACU-ACTIV bieżnia podciśnieniowa z jonizacją, aromaterapią, podczerwienią IR
 20. grupowe zajęcia ogólnousprawniające
 1. masaże: klasyczny, relaksacyjny, tkanek głębokich,
  energotonowy, masaż kamieniami
 2.  oczyszczanie organizmu BODY-DETOX
 3.  terapia narządów wewnętrznych wg dr Zenni
 4.  świecowanie uszu HOPI
 5.  zabiegi wellness na twarz i ciało
 6.  terapia indywidualna (mięśniowo-powięziowa, techniki specjalne, terapia manualna, drenaż limfatyczny)
 1. Terapia energotonowa Hi-Top – specjalizacja ośrodka. Innowacyjna i bardzo skuteczna elektroterapia. Największą zaletą urządzenia jest poza działaniem lokalnym działanie ogólne na cały organizm – witalizacja. Jednocześnie można leczyć 4 schorzenia. Efekty są potwierdzone przez wielu pacjentów.  Jako jedyny ośrodek w Polsce posiadamy aż 4 urządzenia w tym najnowszy „Hi-Top 4 touch”. Zabieg bardzo skuteczny w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa.
 2. Oczyszczanie „Body-Detox”
  Rewelacyjna metoda oczyszczania organizmu z toksyn, wykorzystująca zjawisko elektrolizy, przywraca właściwy potencjał energetyczny komórek i stymuluje naturalną funkcję odtruwania – jedną z najważniejszych funkcji organizmu.
 3. Koloroterapia, fototerapia
  Barwy od najdawniejszych czasów stosowane są w lecznictwie. Nasze oczy przekształcają energię kolorów w energię chemiczną wzmacniając siły odpornościowe. Są potężnym narzędziem przydatnym w leczeniu całego szeregu dolegliwości min. chorób skórnych, bóli głowy, zatok a nawet depresji. W ośrodku stosujemy najlepsze, szwajcarskie lampy Q.light.
 4. Salus Talent – głęboka stymulacja elektromagnetycznaPierwsze na rynku urządzenie pozwalające na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała nawet do 10 cm. Bardzo skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne (bóle odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, barku, kolan).
 5. Rezonans stochastyczny (SRT)Wyjątkowo skuteczny zabieg profilaktyczno – terapeutyczny stosowany w leczeniu schorzeń m.in. neurologicznych, ortopedycznych. Podczas terapii rezonansem stochastycznym pacjent wyprowadzany jest z równowagi szybko, w sposób zmienny i nieprzewidywalny. Tego rodzaju bodźce trenują układ nerwowo-mięśniowy i prowadzą m.in. do lepszej kontroli ruchów. Zabieg szczególnie polecany dla pacjentów z szeroko rozumianą dysfunkcją ruchową (m.in. choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane SM, stwardnienie zanikowe  boczne (ALS), dzieci z ADHD, MPD, stany po udarach, zabiegach ortopedycznych).Ten zabieg oferuje jedynie kilka ośrodków w całej Polsce.
 6. Indywidualna terapia funkcjonalna Podstawowym założeniem jest przywrócenie funkcji w indywidualnej pracy z pacjentem. Terapia jest dostosowana do stanu i możliwości chorego. Ćwiczenia dobierane są w oparciu o naturalne wzorce ruchowe. W pracy wykorzystywane są elementy wielu metod fizjoterapeutycznych  m.in. PNF, NDT Bobath, Mulligan.
 1. chorobę zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa,
 2. zespoły bólowe kręgosłupa,
 3. dyskopatie,
 4. stany po złamaniach, zwichnięciach i kontuzjach sportowych,
 5. reumatoidalne zapalenie stawów (RZS),
 6. zaburzenia krążenia obwodowego,
 7. powikłania cukrzycy: angiopatie i neuropatie,
 8. zespół przewlekłego zmęczenia, depresję,
 9. atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, oparzenia, trudno gojące się rany,
 10. następstwa udarów mózgowych,
 11. stwardnienie rozsiane.
Program kulturalno-oświatowy

Turnus rehabilitacyjny to nie tylko okazja do korzystania z zabiegów leczniczych, ale również czas na integrację i wypoczynek. W ramach turnusu w naszym ośrodku oferujemy Państwu możliwość udziału w dwóch wycieczkach z przewodnikiem po malowniczych obszarach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dodatkowo, dla urozmaicenia wieczorów, zaplanowaliśmy dla Państwa wieczorek taneczny przy akompaniamencie muzyki na żywo ze słodkim poczęstunkiem.

Ponadto dla miłośników lokalnej kultury przewidzieliśmy również regionalny wieczorek, podczas którego będzie można posłuchać na żywo góralskiej muzyki.

W ramach turnusu oferujemy Państwu także uczestnictwo w projekcji filmu 3D „W Tatrach”, który przeniesie Państwa w serce górskiego krajobrazu.

Turnusy rehabilitacyjne
dla dzieci w górach

Wasza pociecha wymaga fizjoterapii? Chcecie podnieść jej sprawność, a jednocześnie spędzić przyjemnie czas w niezwykłych okolicznościach przyrody?

Wychodząc Wam naprzeciw organizujemy tanie turnusy rehabilitacyjne dla dzieci w górach. Innowacyjne, dopasowane do potrzeb dziecka zajęcia terapeutyczne, a w czasie wolnym możliwość odkrywania uroków Podhala, wyróżniają naszą ofertę na tle innych wyjazdów zdrowotnych w Polsce.

W ramach oferty turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych nasz zespół fizjoterapeutów podejmuje się pracy zarówno z maluszkami, jak i starszymi pacjentami.

Dajemy Państwu również możliwość skorzystania z pakietu premium obejmujących zajęcia specjalistyczne z fizjoterapeutą dziecięcym oraz logopedą.

Informacja dla osób korzystających z dofinansowania PFRON

Szukasz profesjonalnej rehabilitacji, ale obawiasz się kosztów? Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” ma na to rozwiązanie! Dzięki wpisowi do krajowego rejestru ośrodków, mamy uprawnienia do prowadzenia turnusów rehabilitacyjnych finansowanych przez PFRON.

Nasze turnusy skupiają się nie tylko na poprawie Twojej sprawności fizycznej, ale również na integracji społecznej. Program jest dostępny dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy. Nie pozwól, aby przeszkody finansowe stały na drodze do Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dzięki wsparciu PFRON, nasze turnusy są dostępne dla wszystkich.

JAK PRZYJECHAĆ NA TURNUS REHABILITACYJNY Z DOFINANSOWANIEM PFRON?

CO NALEŻY ZROBIĆ KROK PO KROKU?

1. Złóż u nas rezerwację – możesz to zrobić telefonicznie pod numerami: 18 20 157 76,+48 608 105 995, lub +48 604 705 507, albo drogą elektroniczną wysyłając maila na adres: biuro@marzenie-zakopane.pl

2. Po złożeniu rezerwacji wypełnij „Informację o wyborze turnusu rehabilitacyjnego” uwzględniając rodzaj turnusu, wybrany termin dane organizatora (czyli nasze). Pamiętaj również aby wypełniony dokument dostarcz do placówki obsługującej dofinansowanie PFRON w swoim mieście (PCPR, MOPS, MOPR).

3. Prześlij do nas jako ośrodka „Informację o przyznaniu dofinansowania” (pocztą tradycyjną lub elektroniczną).

4. Potwierdzenie rezerwacji (skierowanie) zostanie przesłanie pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

5. Po otrzymaniu rezerwacji powinieneś wpłacić bezzwrotną opłatę rezerwacyjną na wskazany numer konta w celu potwierdzenia rezerwacji.

6. Pozostałą kwotę należy uiścić przed przyjazdem przelewem (numer konta zostanie wskazany w potwierdzeniu rezerwacji) lub w dniu przyjazdu gotówką.

DO KIEDY POSIADAMY UPRAWNIENIA DO ORGANIZOWANIA TURNUSÓW REHABILITACYJNYCH?

 • Nasz wpis OD/12/0007/23 jest ważny do 16.03.2026r.
 • Nasz wpis OR/12/0023/22 jest ważny do 26.12.2025r.

CO ZABRAĆ NA TURNUS REHABILITACYJNY?

 • Wypełnioną przez lekarza „Informację o stanie zdrowia” lub ”Wniosek lekarza o skierowaniu na turnus rehabilitacyjny”. Dokument powinien określać chorobę zasadniczą oraz opisywać choroby współistniejące;
 • Kopię orzeczenia o niepełnosprawności;
  Dowód osobisty, legitymacje uprawniające do zniżek.

JAKIE SĄ DANE OŚRODKA?

Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” Marzena Ustupska-Kaźmik
ul. Stara Pardałówka 1
34-500 Zakopane

JAKIE SĄ DANE ORGANIZATORA?

Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” Marzena Ustupska-Kaźmik
ul. Stara Pardałówka 1
34-500 Zakopane

JAKIE MAMY JESZCZE DLA CIEBIE WSKAZÓWKI?

Wybierając się na turnus rehabilitacyjny w górach pamiętaj o zabraniu sportowych ubrań i wygodnych butów, kurtki przeciwdeszczowej, zapasu leków na 2 tygodnie, stroju kąpielowego (dla chętnych ośrodek organizuje za dodatkową opłatą wyjazdy na baseny termalne)

JAKI NALEŻY WYBRAĆ RODZAJ TURNUSU?

Usprawniająco-rekreacyjny

Z JAKIM RODZAJEM DYSFUNKCJI PRZYJMUJEMY KURACJUSZY?

Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” posiada pozwolenia na organizację turnusów dla wszystkich dysfunkcji