Ogłoszenie:

Profilaktyka nieprawidłowych nawyków w czasie chodu i biegu dla dzieci w wieku 13 – 14 lat (uprawiających sport wyczynowy oraz dla nieuprawiających sportu wyczynowego)

 

W Kompleksie Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym „Marzenie” Marzena Ustupska-Kaźmik (NIP: 736-104-88-94, ul. Stara Pardałówka 1, 34-500 Zakopane) prowadzona jest diagnostyka nieprawidłowych wzorców chodu i kontroli postawy dla dzieci w wieku 13 – 14 lat uprawiających sport wyczynowy oraz nieuprawiających sportu wyczynowego.

W oparciu o wyniki diagnostyki wdrażane są ćwiczenia koordynacji ruchowej, chodu i równowagi ciała, których celem jest zapobieganie nieprawidłowym wzorcom ruchowym w trakcie chodu i biegu.

Diagnostyka i terapia przeprowadzane są z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, m.in. platform stabilometrycznych, urządzeń wykorzystujących wirtualną rzeczywistość, bieżni ruchomej i platform o stabilnym i niestabilnym podłożu, wyposażonych w sprzężenia zwrotne.

Diagnostyka i terapia jest finansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla województwa małopolskiego i jest bezpłatna dla dzieci będących uczestnikami programu.

Do programu mogą przystąpić zdrowe dzieci w wieku 13 – 14 lat, uprawiające sport wyczynowy oraz nieuprawiające sportu wyczynowego.   

Program obejmuje:

  • Diagnostykę chodu i kontroli postawy, która przeprowadzana jest na początku terapii oraz po jej zakończeniu;
  • Ćwiczenia ukierunkowane na poprawę koordynacji ruchowej, równowagi ciała i chodu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – prowadzonych przez dwa tygodnie (łącznie 10 sesji terapeutycznych).

Finansowanie:

  • Diagnostyka oraz terapia prowadzona w ramach programu są bezpłatne.

Zakwaterowanie i wyżywienie:

  • Istnieje możliwość wykupienia zakwaterowania oraz wyżywienia w ośrodku, w którym realizowany jest program (Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie”, Marzena Ustupska-Kaźmik, ul. Stara Pardałówka 1, 34 – 500 Zakopane).

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem dziecka w programie:

  1. Wypełnij formularz zgłoszenia do programu – Kliknij w link aby pobrać formularz;
  2. Określ preferowany termin udziału w programie, który jest zgodny z tabelą realizacji terminów projektu – Kliknij w link aby pobrać tabelę;
  3. Zaznacz czy jesteś zainteresowany zakwaterowaniem i wyżywieniem w Kompleksie Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie”;
  4. Wyślij formularz zgłoszeniowy wraz z inf. o których mowa w pkt. 2-3 powyżej, na adres:

E-mail: projekt@kwrmarzenie.pl

lub pocztą tradycyjną na adres:

Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” Marzena Ustupska-Kaźmik

ul. Stara Pardałówka 1

34 – 500 Zakopane